Mobil Taksi Akademi

“Taksi ve Ulaşım Hizmetleri Sertifikasyon Programı” üst başlığı ile hazırlanan eğitim modülü, “Durak Görevlisi, Taksi Yönetimi ve Şoför Sertifika Programı” olmak üzere 3 farklı programdan oluşuyor.

Uzman eğitimciler tarafından verilecek; İletişim ve Halkla İlişkiler, İş Ahlakı Ve Etik Değerler, Kurum Kültürü, Temel Trafik Bilgisi ve Şoför Standartları, Otomasyon ve Taksi Yönetim Teknolojileri Kullanımı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme ve Denetim Uygulamaları, İleri Sürüş ve Park Teknikleri derslerini gören personeller 80 saatlik bir eğitime tabi tutuluyor. Kursiyerler, program sonunda uygulanan elektronik sınav sonucuna göre ilgili sertifikayı almaya hak kazanıyor.

1-Taksi sektöründe mesleki eğitimin gelişmesine katkıda bulunmak.

2-Profesyonel taksi sürücülerini mesleğe kazandırmak Mesleki Yeterlilik Kurumun belirlediği Taksi Şoförü Meslek Standardı eğitimin verilmesi Taksi ile Yolcu Taşımacılığı Risk Rehberi‘nin uygulanması eğitiminin verilmesi

Taksi Akademi kursları bireylerin trafik davranışını hem yasal hem de ahlaki bir görev olarak benimseyen sürücü adayları yetiştirmeyi en baştaki hedefi olarak vizyona almıştır.

Taksi Akademi olarak ekibimiz sınav sonuçlarında yüksek bir başarıya sahip olabilmeniz için en son teknolojik imkânlarla eğitim vermeyi ilke edinmiştir.Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinen kursumuz klasik kurs ortamından uzak güler yüzlü ve samimi kurs ortamı sunmaktadır.

Sınıflarda genç, profesyonel ve uzman bir kadro tarafından verilen eğitim, tamamıyla “bilinçli sürücüler” yetiştirmek amacına hizmet etmekte ve bu amaç ışığında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır.

Teknik ve modern eğitim odalari(Mobil Taksi Merkezlerimizde şoför bekleme bölümlerine kurulacak sanal eğitim sistemi ile meslek içi sürekli eğitim)

Öğretmenlerimizin pratik deneyimlerinden yararlanabilirsiniz

Kapsamlı eğitim materyalleri(Şoför Okulu-Projeksiyon,perde ekran, sanal eğitim)

Yeni başlayanlar için “ temel eğitim dersi” ve sonradan“gelişmiş kursa” geciş

Ders saatleri dışında grup çalışmaları mümkün

Test durumu simüle edilir

Bina/Yapı ziyaretleri

Sürekli kurslara giriş olanakları

30 sorudan oluşan yazılı kısım 30 dakika içinde cevaplandırılması gerekiyor.

İlceler
Semtler
Tesisler
Yollar
Binalar

Böylece taksi şoförü olmak isteyen adaylar Taksi Akademi’den başarılı bir şekilde taksi ehliyetini elde edip şoför mesleği için en iyi nitelikte hazırlanmış olarak Şoför Okulu‘ndan‘Taksi Lisansı‘almaya hak kazanırlar

Şehir İçi Toplu Ulaşım Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Eğitimi

Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum; iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak istendik davranış değişikliği sağlaması, mesleğin gerektirdiği beslenme kurallarını kavrayabilmesi, sürüş esnasında sosyal çevre iletişimini, psikolojisini pozitif yönde etkileyecek şekilde kurabilmesi, karayolunda sürüş tekniğine uygun güvenli ve ekonomik araç kullanma ve direksiyon uygulamaları yapabilen bireydir. Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Kursu ise Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 80 saatlik Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)

Meslek Elemanı Tanımı; Şehir içi toplu ulaşımında ihtiyaç olan; aracı tekniğine uygun, tasarruflu ve vatandaşla iyi iletişim kurarak, güvenli biçimde sürme becerisine sahip kişidir.

İstihdam Alanları ;

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler ulaştırma hizmetleri alanında;
Büyükşehir belediyelerinde toplu ulaşım aracı şoförü olarak çalışabilirler.

Mesleğinin gerektirdiği beslenme kurallarını uymak
Sürücü Beslenmesi
Sürüş esnasında gerekli olan uygun davranışları göstermek
Sürüş Psikolojisi
Güvenli Araç Kullanımı

Programın süresi 80 saattir.

İlkokul mezunu olmak.
Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
İşletmelerin ilgili bölümlerinde çalışmış veya çalışıyor olmak.
Kullanacağı araç sınıfına uygun sürücü belgesine sahip olmak

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde veya kursiyerlerin şehirlerinde ve Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 işgününü aşmamaktadır.

Şehir İçi Toplu Ulaşım Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Eğitimi kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Özel kurumların ve devlet kurumlarının kabul etmesi zorunludur. Devlet memurluğu alım sınavlarında da geçerlidir.

 

Ayrıca yurtdışında geçerliliği bulunmaktadır, kursa kayıt sırasında yurtdışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile gerekli tüm işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

2018-2019 Eğitim öğretim yılı için genel müdürlüğümüz tarafından ilan edilen Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Eğitimi Kursu ücreti peşin 300TL taksitli fiyatı ise 401TL / 1 ay olarak planlanmıştır. Kurs fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Güncel kurs ücreti ve kontenjanlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için lütfen eğitim koordinatörlerimizle iletişim kurunuz.

Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Kursu fiyatı güncel kayıt dönemi için peşin ödemede %20 indirimli fiyat uygulanmaktadır. Taksitli ödemek isteyenler için de 1 aya kadar senetsiz, kredi kartsız, kefilsiz taksit imkânı kurumumuz tarafından sunulmaktadır. Ayrıca 5 kişilik toplu katılımda 1 kursiyer ücretsiz olarak kursumuzdan faydalanacaktır.