MOBİL TAKSİ AKADEMİ

“Taksi ve Ulaşım Hizmetleri Sertifikasyon Programı” üst başlığı ile hazırlanan eğitim modülü, “Durak Görevlisi, Taksi Yönetimi ve Şoför Sertifika Programı” olmak üzere 3 farklı programdan oluşuyor.

Uzman eğitimciler tarafından verilecek; İletişim ve Halkla İlişkiler, İş Ahlakı Ve Etik Değerler, Kurum Kültürü, Temel Trafik Bilgisi ve Şoför Standartları, Otomasyon ve Taksi Yönetim Teknolojileri Kullanımı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme ve Denetim Uygulamaları, İleri Sürüş ve Park Teknikleri derslerini gören personeller 80 saatlik bir eğitime tabi tutuluyor. Kursiyerler, program sonunda uygulanan elektronik sınav sonucuna göre ilgili sertifikayı almaya hak kazanıyor.

Şehir İçi Toplu Ulaşım Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Eğitimi

Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum; iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak istendik davranış değişikliği sağlaması, mesleğin gerektirdiği beslenme kurallarını kavrayabilmesi, sürüş esnasında sosyal çevre iletişimini, psikolojisini pozitif yönde etkileyecek şekilde kurabilmesi, karayolunda sürüş tekniğine uygun güvenli ve ekonomik araç kullanma ve direksiyon uygulamaları yapabilen bireydir. Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Kursu ise Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 80 saatlik Şehir İçi Toplu Ulaşım / Taksi Sürücülerine Yönelik Geliştirme Ve Uyum Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır. (Kurs bitirme belgesidir.)